Sulaikytas dar vienas miško padegimu įtariamas vyras

Sulaikytas dar vienas miško padegimu įtariamas vyras

„Pajūrio naujienos“, Dovilė Urnikienė, 2017-06-06

Įtartinas vyras buvo sulaikytas penktadienį apie 17.45 val., praėjus maždaug valandai po to, kai Šventojoje įsiplieskė gaisras – Kretingos miškų urėdijos urėdo Arūno Samoškos teigimu, jo metu nudegė apie 0,6 ha miško paklotės, ugnis sunaikino ir pažintiniame miško take buvusias dvi pavėsines, ežiuko namą.

Klaipėdos apskrities VPK Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Andromeda Grauslienė teigė, kad šiuo metu 44 metų vyras neprisipažįsta padegęs mišką, nors jis ir buvo sulaikytas su degiomis medžiagomis, o nuo jo rūbų sklido dūmų kvapas. Vyras, kuris anksčiau nebuvo teistas, sulaikytas mėnesiui. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo.

Kretingos miškų urėdijos urėdas A. Samoška teigė, kad tas pats vyras sukiojosi ir Lenkimų girininkijoje, kurioje gaisras buvo įsiplieskęs prieš 2 savaites. „Ten buvo uždegtos kažkieno pamestos padangos, šiukšlės, šakų krūvelė, senas kelmas. Nors pagavome tą vyrą, tačiau tąkart nepavyko įrodyti, kad jis kaltas dėl gaisro“, – teigė A. Samoška. Pasak jo, šiais metais miškuose, kurie yra labai išsausėję, kilo daugiau kaip 20 gaisrų ir dauguma jų – įtariama, buvo tyčia sukelti. Šventosios miškas nukentėjo daugiausiai – čia dėl ugnies gamtai padaryta daugiau kaip 30 tūkst. eurų žala.

„Kiti gaisrai buvo mažesni – nudegdavo apie 0,5 aro gabaliukai, spėdavome laiku sustabdyti ugnį. Po to, kai buvo padegtas Urbo kalnas Nidoje, atsirado pasekėjų ir padegimai padažnėjo. Norėdami išaiškinti piktavalius, ne paslaptis, miškuose įrengėme ir vaizdo kameras, kad, tarsi parduotuvėje, galėtume užfiksuoti, kas netinkamai elgiasi, – sakė A. Samoška. – Greitai sureaguoti padeda priešgaisrinė miškų stebėjimo sistema, daug pranešimų sulaukiame ir iš miškų lankytojų.“

Reaguodami į padažnėjusius padegimus „Kretingos miškų urėdijos“ darbuotojai drauge su policijos pareigūnais bei ugniagesiais organizuoja bendrus reidus – jie vyksta kone kasdien.

„Vien dėl to ir pavyko nustatyti du galimus padegėjus“, – pasidžiaugė urėdas.

Gegužės pabaigoje Klaipėdos apskrities VPK pranešė, kad patruliai sulaikė 18 metų vyrą, kuris įtariamas įvykdęs net keletą padegimų įvairiose vietose: keletą gaisro židinių būta Klaipėdoje, greta Onkologinės klinikos esančiame miške, taip pat degė Klaipėdoje, Kretingos g. esanti „Kino studija“. Vaikinas prisipažino ir nesenai padegęs mišką Giruliuose bei sukėlęs gaisrus Neringoje.

Apklausos metu aštuoniolikmetis policijos pareigūnams atviravo, jog jis sukelia gaisrus, nes tai jam teikia malonumą. Šiuo metu jis teismo laukia suimtas.