Rekreacija

Kasdienių rūpesčių ir darbų verpete Kaišiadorių miškininkai daug dėmesio skiria pritaikydami miškus poilsiui, turizmui. Miškų urėdijos teritorijoje yra daug lankytinų vietų, kur gamtos artumas atpalaiduoja, akį džiugina neįtikėtinai gražus kraštovaizdis. Tad miškininkai stengiasi kuo geriau išnaudoti turimus rekreacinius išteklius, kuo gražiau ir patogiau įrengti poilsiavietes, rekreacinius takus, apžvalgos aikšteles ir atokvėpio vietas. Kaišiadorių miškų urėdijos teritorijoje pastatyti šeši informaciniai stendai  su schema, kurioje pažymėtos visos urėdijos miškuose esančios saugomos teritorijos, kultūros paveldo ir kraštovaizdžio objektai, poilsiavietės. Norintys gali gauti urėdijos išleistą lankstinuką „Kaišiadorių urėdijos takais „. Kaišiadorių miškų urėdijoje yra daug puikių rekreacinių objektų, kuriuos tikrai verta aplankyti.

Visus rekreacinius, gamtos ir kultūros paveldo objektus galima rasti pasinaudojus urėdijos informaciniais stendais, kurie išdėstyti prie įvažiavimų į Kaišiadorių miškų urėdijos teritoriją, miškų urėdijos administracinio pastato bei Girelės poilsiavietėje.

Kairiojo Neries kranto turistinė trasa

Įrengta Vievio girininkijoje nuostabaus grožio Neries kilpos pakrantėje. Žiedinė trasa 18 km vingiuoja Neries regioninio parko teritorijoje. Trasa prasideda kelio Vievis-Maišiagala 5 kilometre. Maršrutas pritaikytas keliaujantiems automobiliu, dviračiu bei pesčiomis. Keliaukite drąsiai – visu maršrutu Jus lydės rodyklės ir nuorodos.

Didžiausia trasos vertybė – sudėtingas ir įdomus geomorfologiniu požiūriu Neries slėnis ir jį supantys miškai, iš kurių patys seniausi ir natūraliausi paskelbti ES svarbos Natūra 2000 teritorija. Čia susipina kelių tipų kraštovaizdžiai: vaizdingi kalvynai, žaliuojančios paslaptingos griovos, retųjų augalų prieglobstis – upelių slėnių pievos , miškai ir raguvos.

Trasoje įrengtos 4 atokvėpio vietos, 5 poilsiavietės su pavėsinėmis, stalais ir laužavietėmis ir 1 stovyklavietė, kurioje, suderinus su miškų urėdija, galima apsistoti nakvynei, statyti palapinesir kūrenti laužus įrengtose laužavietėse.

Girelės pažintinis takas

Įrengtas Žiežmarių girininkijoj. Eidami šiuo taku pasieksite prie Kaišiadorių miesto tvenkinių esančią „Girelės” poilsiavietę. Virš pusantro kilometro besitęsiančiu taku patogu keliauti ne tik pėstiesiems bei dviratininkams, bet ir žmonėms su judėjimo negalia – parke takas išklotas lentomis, specialiai įrengtos prasilenkimo ir apsisukimo aikštelės. Šalia tako pastatyti informaciniai stendai apie miške sutinkamas augalų bei paukščių rūšis. Take vyksta tradicinis bėgimas Miškų urėdijos taurei laimėti.

Mergakalnio regykla

Įkurta Pravieniškių girininkijoj, Kauno marių regioniniame parke prie Dovainonių gyvenvietės. Ji yra aukščiausioje Kauno marių pakrantės vietoje, siekiančioje 47 metrus virš vandens, iš kurios matosi įspūdingos pakrančių atodangos, mariose stūksančios salos bei hidroakumuliacinės elektrinės baseinas. 2004 metais, respublikinės rekreacinių objektų apžiūros metu, užėmė antrąją vietą regyklų ir atokvėpio vietų kategorijoje. Tai pamėgta vietos jaunimo ir keliautojų vieta. Čia mėgsta užsukti švenčiantys vestuves, gimtadienius ir kitokias šventes.

Panerių šilo regykla

Įrengta Vievio girininkijos panerių miške, Neries regioniniame parke, Kairiojo Neries kranto turistinės trasos pradžioje. Iš šios regyklos bokštelio atsiveria nuostabūs Vievio girininkijos miškai, kurių fone kyšo Kernavės bažnyčios bokštai.

Girelės poilsiavietė

Įrengta Žiežmarių girininkijoj, šalia Kaišiadorių miesto, prie Ščebnicos tvenkinių. Ji pritaikyta žmonėms su negalia – visą poilsiavietę supa lentinis pažintinis takas, vedantis per mišką iki pat miesto. Poilsiavietės plotas 1,2 ha. Čia įrengta didelė apie 50 žmonių talpinanti pavėsinė, erdvi mašinų stovėjimo aikštelė, žaisminga vaikų žaidimo aikštelė, lieptas per tvenkinio įlanką, vedantis į pažintinį taką, bei apžvalgos aikštelė ant polių tvenkinyje.

Raišuvos poilsiavietė

Įrengta Paparčių girininkijoje, šalia kelio Vievis – Paparčiai. Tai erdvi 0,9 ha poilsiavietė. Šalia poilsiavietės kyla „Europos miškas”, kurį 2005 metais sodino Lietuvos Respublikos Seimo nariai, kanceliarijos darbuotojai su šeimomis, rajono vadovai ir rajoninio laikraščio „Kaišiadorių aidai” redakcijos kolektyvas.

 Gojaus poilsiavietė

Įrengta Kruonio girininkijoje, Gojaus miške, prie Kruonio miestelio. Poilsiavietėje yra didelė pavėsinė su stalais ir suolais, tualetas, šiukšlių konteineris.

Didžiųjų Veprių poilsiavietė

Įrengta Vievio girininkijoje, Neries regioniniame parke, tyro ir be galo švaraus Veprių ežero pakrantėje. Be pavėsinės su stalu ir suolais joje įrengtas lieptas į ežerą, nuo kurio tyrame vandenyje galėsite stebėti medžiojančius vėžius bei kitus vandens gyvūnus ir augalus.

Bražuolės stovyklavietė

Įrengta Vievio girininkijoje, Neries regioniniame parke, prie skaidriosios Bražuolės upelio vingių. Tai pati erdviausia 2,7 ha miškų urėdijos stovyklavietė, vienu metu galinti sutalpinti 300 – 400 žmonių. Joje, suderinus su miškų urėdija, galima apsistoti nakvynei, statyti palapines ir įrengtose laužavietėse kūrenti laužus.

Rumšiškių miško pušis

Auga Pravieniškių girininkijos Gastilonių miške, Kauno marių regioniniame parke. Tai ko gero storiausia pušis Lietuvoje, jos aukštis 32 metrai, apimtis 4-5 metrai, priklausomai nuo to kurioje vietoje matuojama, nes pušies kamienas labai gumbuotas, amžius apie 300 metų.

Lašinių piliakalnis

Pravieniškių girininkijoje, Kauno marių regioniniame parke, vaizdingoje Strėvos pakrantėje esantis piliakalnis, ant kurio, kaip manoma, stovėjus Strėvos pilis. 2004 metais miškų urėdija ir Kaišiadorių rajono savivaldybė, Kauno marių regioninio parko iniciatyva, sutvarkė bei pritaikė šį didingą piliakalnį žmonėms lankytis. Piliakalnio šlaituose buvo iškirsti menkos vertės krūmai ir medžiai, atverta vaizdinga panorama nuo piliakalnio viršaus. Įrengti į piliakalnio aikštelę vedantys laipteliai, o aikštelėje – atokvėpio vieta.