Netikėta viešnia Žiežmarių apylinkėse

NETIKĖTA VIEŠNIA ŽIEŽMARIŲ APYLINKĖSE

Žiežmarių medžiotojų klubo nariui, Liutonių kaimo gyventojui, Arūnui Mikalajūnui medžioklės deivė Medeinė 51 –ojo gimtadienio proga padovanojo  neįtikėtiną dovaną.

Rytojaus dieną, po  gegužės  29  – osios naktį, nuo adrenalino virpančiu balsu Arūnas  papasakojo apie neįtikėtiną pasimatymą. Arūnas kaip dažną vakarą sėdėjo netoli nuo namų įrengtame bokštelyje ir laukė iš nedidelio miškelio, esančio šalia Liutonių kaimo, į pasėlius betraukiančių ilgašnipių. Jau beveik savaitė kasnakt jo šernų viliojimo vietą lanko keistas lankytojas. Patyręs medžiotojas pastebėjo, kad iš viliojimo lovyje supiltų grūdų mišinio tvarkingai išrenkami tik kukurūzai  ir pagalvojo kad sulauks labai protingo ir išrankaus, galgi net trofėjinio kuilio viešnagės.

 Gerokai sutemus Arūnas pajuto, kad kažkoks didelis žvėris prasėlino už 100-150 metrų nuo bokštelio, bet prie viliojimo vietos nesiartino. Nieko nesulaukęs, apie 23 val. 30 min., sėdęs į automobilį, Arūnas lauko keliuku patraukė link namų. Tik staiga žibintų šviesoje šmėstelėjo didelis juodulys. „Turbūt mano lankytojas“, pagalvojo medžiotojas ir, vedinas smalsumo, nutarė susipažinti su svečiu iš arčiau. Pavažiavęs keletą metrų atbulas, nustėro iš nuostabos – žibintų šviesoje už maždaug 15 metrų, žieminių kviečių lauke, pakilęs ant užpakalinių kojų savo didybę demonstravo… lokys! Akistata truko keletą akimirkų, kurių Arūnas nepamirš visą gyvenimą. Tik įjungus papildomus žibintus, lokys tarsi iš nuostabos atsisėdo. Pasėdėjęs keletą sekundžių, pakilo, ir lengva ristele,  vis atsisukdamas nuplumpino  per lauką link Ilgio ežero. 

Priežastis, kodėl šiąnakt paslaptingasis svečias neaplankė Arūno žvėrių viliojimo vietos paaiškėjo ryte. Jo kolegai Žiežmarių medžiotojų klubo medžiotojui Aurelijui Šumskiui atsiuntus stebėjimo kameros, įrengtos prie medžiotojų bokštelio, esančio už kelių šimtų metrų nuo Bačkonių konferencijų centro ir restorano,  užfiksuotą vaizdą su didžiule meška.