Naujienos

Nuotoliniai internetiniai mokymai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba vykdo LR Aplinkos ministerijos projektą „Nuotoliniai internetiniai mokymai miško savininkams“.

Prašome Jūsų savo internetinėse svetainėse paviešinti LR Aplinkos ministerijos interneto svetainėje skelbiamą informaciją http://www.am.lt/VI/index.php#a/19321 , siekiant informuoti kuo daugiau miško savininkų apie galimybę dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose.

Mokymų data ir laikas – balandžio 26d., 14 val.

Mokymų tema – Europos Sąjungos parama pagal 2014-2020 metų Lietuvos kaimo plėtros programos priemonę „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ ir kitas ES paramos priemones, susijusias su miškų ūkio veikla.

Lektorius – Vita Guogaitė, LŽŪKT.

Valstybiniams miškams – dar daugiau teisinės apsaugos

Vakar Seimas nuo vasario 1 d. nutarė įtraukti naujai kuriamą valstybės įmonę Valstybinių miškų urėdija į strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių sąrašą. Tokios įmonės yra apsaugotos nuo privatizavimo – jos gali būti pertvarkytos į akcines bendroves ar reorganizuotos tik priėmus atitinkamą įstatymą.

Skaityti daugiau…

Specialia įranga aprūpinti paukščiai – ambasadoriai jau garsina Lietuvos vardą

Norime pasidžiaugti, kad rėmėjų pagalba įsigytų GPS siųstuvų dėka stebime trijų erelių rėksnių kelionę į žiemavietes Afrikoje. Du iš šių paukščių – mažieji ereliai rėksniai yra kaišiadoriečiai! Trečiasis mišrus erelis jau iš Šilutės krašto. Tikimės matyti visų trijų paukščių kelią atgal į Lietuvą ir žinomą – į gimtuosius Kaišiadorių miškus.

Šia ir panašia Informacija dalinamės savo puslapyje www.padekime-ereliams.lt  (skirsnyje „Įvykiai ir publikacijos”)

ir facebook paskyroje Padėkime ereliams

Gerbiami miškų urėdijų darbuotojai,

viešojoje erdvėje vis dar netyla kalbos, nerimsta aistros dėl šiemet pradėtos valstybinių miškų ūkio valdymo pertvarkos – urėdijų konsolidavimo į vieną valstybės įmonę.

Diskusijos, kuomet kalbama argumentais ir ieškoma visiems priimtiniausio sprendimo, yra tikrai sveikintinos. Deja, to, kas šiuo metu vyksta miškininkus supančioje erdvėje, pavadinti diskusija ar bent jau racionaliu elgesiu tikrai negalima.

Skaityti daugiau…

Miškininkų organizuojama akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus” 11 kartą džiugins Lietuvos žmones 

Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos ministerijos ir visų 42 miškų urėdijų organizuojama tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ – tai vienas gražiausių ir labiausiai pavykusių miškininkų bendruomenės renginių. Kiekvienais metais į šakų dalinimo vietas suplūsta tūkstančiai žmonių. Akcija ypač džiaugiasi senjorai ir mažiau uždirbantys žmonės. Parnešę namo miškininkų dovanotą žaliaskarės šaką, sutaupytus pinigėlius jie gali išleisti artimųjų dovanėlėms ar šventinėms vaišėms.

Skaityti daugiau…

SKELBIMAS DĖL PAKARTOTINIO VIEŠOJO TURTO PARDAVIMO AUKCIONO

VĮ Kaišiadorių miškų urėdija skelbia ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto, pripažinto nereikalingu arba netinkamu (negalimu) naudoti, pakartotiną pardavimo aukcioną:

Skaityti daugiau…

Urėdijų tarnybinių butų gyventojai šiuos būstus galės įsigyti pirmi

Lapkričio 13 dieną Lietuvos Respublikos Seime LVŽS parlamentarė Virginija Vingrienė surengė apskritojo stalo diskusiją, kurioje buvo nagrinėjama, kaip buvusių tarnybinių urėdijų butų gyventojams būtų galima suteikti teisinę pirmenybę išsipirkti turtą, kai jis parduodamas valstybiniame aukcione.

Skaityti daugiau…

Fotogrametrinio metodo naudojimas VĮ miškų urėdijose tampa įprastu

Šių metų spalio 10 d. VĮ Ukmergės miškų urėdijoje vyko pasitarimas, kuriame dalyvavo Generalinės miškų urėdijos, VĮ miškų urėdijų specialistai ir išmaniosios fotogrametrinio apvaliosios medienos matavimo metodo programos kūrėjų atstovai. 
Pasitarimo metu mobiliosios aplikacijos kūrėjai pristatė fotogrametrinio apvaliosios medienos matavimo metodo programos atnaujinimus, iš kurių bene svarbiausias – tai automatinis matuojamos medienos rietuvės kontūro  nustatymas.  Anksčiau programoje reikėjo žymėti visus taškus aplink rietuvę rankiniu būdu, tačiau dabar to daryti nebereikia. Naujausioje programos versijoje rietuvės paviršius yra aptinkamas automatiškai ir aplink šį paviršių yra nubrėžiami kontūrai taip pat automatiškai. Dėl šios funkcijos išvengiama subjektyvių medienos matavimo klaidų iš  naudotojo pusės. Be to, būtina pažymėti, kad po įdiegtų atnaujinimų medienos rietuvių matavimų darbai atliekami dar paprasčiau ir greičiau. Sekantis laukiamas atnaujinimas – mobiliosios aplikacijos gautų medienos matavimo duomenų importavimas į urėdijų buhalterinę programą „Miško skaita“.

Skaityti daugiau…

Ekstremali padėtis ir Lietuvos miškuose

Dėl liūčių Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. spalio 4 d. nutarimu Nr. 781 „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ visoje šalyje buvo paskelbta ekstremali situacija. Nors pagrindinė ekstremalios situacijos paskelbimo priežastis yra užlieti ūkininkų laukai, tačiau neabejotina, kad neįprastai didelis kritulių kiekis sutrikdė ir VĮ miškų urėdijų veiklą dėl užmirkusių miškų bei neįvažiuojamų miško kelių. Atsižvelgdama į tai, Generalinė miškų urėdija raštu kreipėsi į VĮ miškų urėdijas, ragindama imtis priemonių, kad sutartinių įsipareigojimų vykdymas tais atvejais, kai jis neįmanomas dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių, būtų atidėtas.

Europos miškų savaitė skirta miško vertybėms pagarsinti

Aplinkos ministerija kviečia ir gamtos mylėtojus, ir jaunuosius miško bičiulius jau vykstančių renginių metu pažymėti šiandien prasidėjusią ketvirtąją Europos miškų savaitę. Šios savaitės tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į miškų ekonomines, socialines ir aplinkosaugines vertybes, miškų sektoriaus indėlį į žaliąją ekonomiką. Pagrindiniai renginiai vyks Lenkijos sostinėje Varšuvoje.

Pirmą kartą Europos miškų savaitė Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos ir JT Europos ekonominės komisijos iniciatyva buvo surengta 2008-aisiais. Šiemet ji vyksta ketvirtą kartą.

Renkamas metų medis

Metų medis renkamas iš 12 kandidatų. Šie atrinkti iš 49 paraiškų, kurias teikė regioniniai parkai, savivaldybės, kaimų, miestelių bendruomenės ir privatūs asmenys.

Skaityti daugiau…

DĖL NETEISĖTŲ KASINĖJIMŲ ARCHEOLOGINIO PAVELDO OBJEKTUOSE

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos vis dažniau gauna informaciją apie vadinamųjų „juodųjų archeologų“ nelegalius kasinėjimus (metalo ieškiklių naudojimą) archeologinio paveldo objektuose ar kultūros paveldo vietovėse. Pastebėta, kad tokie neteisėti darbai vykdomi toliau nuo gyvenviečių ar pagrindinių kelių nutolusiose vietovėse.

Atsižvelgiant į pastaruoju metu suintensyvėjusią „juodųjų archeologų“ veiklą, prašome visuomenės pagalbos ir pastebėjus tokius faktus, pranešti:

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių r. policijos komisariatui (tel. 8 346 51308, el. paštas kaisiadoriurpk.bud@policija.lt);

arba Kaišiadorių rajono savivaldybės paveldosaugos specialistams (tel. 8 346 20296; 8 646 25262,  el.p. kultūra@kaisiadorys.lt; romute.ciuroviene@kaisiadorys.lt);

arba Kultūros paveldo departamento Kauno skyriui (tel. 8 37 228641, el.p.kaunas@kpd.lt);

S.Paltanavičius: vilkai keičia savo būdą ir tampa vis „civilizuotesni”

Lietuvoje – rugsėjo vidurys. Šiemet tai metas, kurį jau galime vadinti rudens pradžia. Ko gero, atsargia rudens pradžia, nes gamtoje dar vyrauja žalia spalva. Tik ne spalvos lemia fenologinius ciklus. O jie paklūsta ypatingoms gamtos jėgoms, kurias ne visada galime įvardyti.

Skaityti daugiau…

Paukščių palydos

Žiemoti į šiltus kraštus iš mūsų šalies jau išskrido baltieji gandrai, lakštingalos, devynbalsės, volungės, žalvarniai, o šiomis dienomis kelionėn sparnus kelia juodieji gandrai. Po jų – gervės.

Jos iš visos Lietuvos ir gretimų regionų susirinko mūsų pelkėse. Dienomis gervės maitinasi ražienose, o vakarais traukia į Žuvintą, Novaraistį, Tyrulius, Sulinkius ir kitas pelkes. Šių paukščių išskridimas – įspūdingas reginys. Jo stebėti žmonės atvažiuoja ir iš toli.

Skaityti daugiau…

Privačių miškų savininkams – jau antras nemokamų nuotolinių mokymų ciklas

Aplinkos ministerija vėl kviečia privačių miškų savininkus į nemokamus nuotolinius mokymus. Tai puiki galimybė neišėjus iš namų gauti reikiamų žinių ir atsakymus į rūpimus klausimus iš miškininkystės specialistų. Mokymai prasideda jau šį mėnesį.

Skaityti daugiau…

Saugomų paukščių rūšių lizdaviečių inventorizavimo seminaras

Šių metų rugpjūčio 10 d. VĮ Kaišiadorių miškų urėdijoje vyko saugomų paukščių rūšių lizdaviečių inventorizavimo seminaras, kurį organizavo VšĮ Gamtosaugos projektų vystymo fondas (GPVF). Seminaras organizuotas vykdant VĮ Kaišiadorių miškų urėdijos ir GPVF bendrą tiriamąjį darbą, kurio tikslas nustatyti miškų urėdijos valdomuose miškuose perinčių retų paukščių lizdaviečių vietas, jų pokyčius. Seminare savo ilgamete patirtimi dalinosi patyrę ornitologai Saulis Skuja, Deivis Dementavičius, Rimgaudas Treinys ir Saulius Rumbutis.

Skaityti daugiau…

Miškų valdymo pertvarka bus įgyvendinta tik tariantis su miškininkais

Šiandien aplinkos ministras Kęstutis Navickas oficialiu raštu kreipėsi į visas 42 VĮ miškų urėdijas dėl valstybinių miškų valdymo pertvarkos. Artimiausiu metu rengiamasi pakviesti visų urėdijų atstovus aptarti pertvarkos eigą ir būsimos valstybės įmonės struktūrą. Iš miškininkų sudarytai darbo grupei pateikus galutinius pasiūlymus, jie bus pristatomi kiekvienos VĮ miškų urėdijos darbuotojams atskirai organizuojamuose susitikimuose. Seimui priėmus Miškų įstatymo pataisas, atsiveria kelias pereiti prie vienos valstybinių miškų įmonės valdymo modelio.

Skaityti daugiau…