Nacionalinis miškasodis Kaišiadorių miškų urėdijoje

Nacionalinis miškasodis Kaišiadorių miškų urėdijoje

Jau antrą kartą Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, kartu su visomis miškų urėdijomis, organizuoja nacionalinę miško sodinimo šventę. Į miškasodį renkasi miškui ir jo turtų puoselėjimui neabejingi žmonės.

Balandžio 8 – osios  šeštadienio rytą  linksmai ir energingai nusiteikę virš keturiasdešimties Generalinės miškų urėdijos, Valstybinės miškų tarnybos, Miškų ir ekologijos fakulteto, Miškotvarkos instituto bei Kaišiadorių miškų urėdijos talkininkų sugužėjo į Žiežmarių girininkijoje esantį Strošiūnų šilą.  Talkininkų neišgąsdino nei stiprokas ir žvarbus šiaurys, nei nemažas – 1,3 ha dydžio gražiomis vagomis suraikytas miško įveisimo plotas.

Talkininkus pasveikinęs Kaišiadorių miškų urėdijos miškų urėdas Stasys Truskauskas paaiškino, kad plote, kuriame bus pasodinta virš keturių tūkstančių vienmečių karpotojo beržo sėjinukų, išaugintų miškų urėdijos medelyno šiltnamyje,  ankščiau buvo miškų urėdijos darbuotojų tarnybinės dalos.

Generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis pasidžiaugė, kad į talką susirinko nemažas būrys visų miškų institucijų darbuotojų ir apgailestavo, kad į kvietimą talkon neatsiliepė nei Seimo Aplinkos apsaugos ir Kaimo reikalų komitetų nariai, nei Aplinkos ministerijos vadovai bei darbuotojai. R. Prūsaitis talkininkams papasakojęs, kad 2016  buvo užregistruotas miškasodžio rekordas – pasodinta virš 80 ha miškų, patikinęs, kad šiemet sieksime ne rekordų, bet kokybės, pakvietė visus talkininkus stropiai kibti į darbą. Talkininkų įkalbinėti nereikėjo, nes juos ginė entuziazmas ir nelabai malonus pavasarinis vėjas.

Talkininkai gana greitai apsodinę visą plotą buvo pavaišinti gardžia koše.