Miško sodinimo šventė

Kaišiadorių miškų urėdijoje vyko miško sodinimo šventė!

2016 m. balandžio 16 dieną vyko Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos koordinuojama Nacionalinė miško sodinimo šventė. Šis miškasodis buvo organizuojamas visose 42 Lietuvos urėdijose, kuriose susibūrė gausus miško sodinimo entuziastų būrys.  Šiuo visuotiniu aplinkosauginiu renginiu buvo siekiama Lietuvos rekordo – didžiausio tuo pačiu metu apsodinto miško ploto.

Kaišiadorių miškų urėdijoje miško sodinimas vyko Žiežmarių girininkijoje. Esant puikiam orui  šventėje dalyvavo  67 linksmai nusiteikę gamtos mylėtojai –- Kaišiadorių ir Elektrėnų miestų gyventojai, Algirdo Brazausko gimnazijos ir Vaclovo Giržado progimnazijos moksleiviai su mokytojais bei kiti entuziastai.  

„Šios šventės iniciatorius prieškario Lietuvos miškininkas, profesorius Povilas Matulionis siekė, kad visuomenė daugiau bendrautų su miškininkais, susipažintų su jų atliekamu darbu, suprastų miškininko profesijos reikalingumą, saugotų ir mylėtų mišką“, – renginyje savo mintimis dalinosi miškų urėdas Stasys Truskauskas.

Renginio metu buvo apsodintas nemažas kirtavietės plotas net  2,7 ha,  iš viso pasodinta 15,5 tūkst. vnt. miško sodmenų, iš jų paprastosios pušies – 11,8 tūkst. vnt., paprastosios eglės ­3,4 tūkst. vnt. ir raudonosios sedulos – 0,3 tūkst. vnt.

Nei vienas dalyvavęs šiame  prasmingame renginyje neliko be dovanų ­ kiekvienam talkos dalyviui buvo padovanotos kepuraitės ir proginiai puodeliai.  Talkininkai, buvo pavaišinti užkandžiais,  koše  bei gaiviaisiais gėrimais.

Kaišiadorių miškų urėdijos miškininkai dėkoja visiems talkos dalyviams