Elnių serenados

Miškų urėdijos skelbia akciją „Elnių vestuvių serenados“

Savaitę po Miškininko dienos, kada giriose užverda pačios karščiausios elnių rujos aistros, 21 miškų urėdija, prižiūrinti komercinius medžioklės plotus, pakvies visus norinčius prieš sutemas pasiklausyti  tauriųjų elnių maurojimo ir įniršio garsų, todėl mes šią akciją ir pavadinome „Elnių vestuvių serenadomis“.

Miškininkai norėtų su visais pasidalinti nuostabiu jausmu ir palaima ausims, kada miškai aidi nuo tauriųjų elnių baubimo. Elnių ruja – gamtos šventė, šių taurių žvėrių grožio ir jėgos kulminacija. Taurieji žvėrys rujoja nuo rugpjūčio vidurio iki lapkričio, bet karščiausios aistros verda rugsėjį. Tokiu metu elniai paprastai būna ne tokie atsargūs ir apie savo teritorijas patinai skelbia širdį veriančiu riaumojimu. Taurieji elniai, ypatingi žvėrys, dėl savo haremo kovodami ne visada susiremia ragais. Daugeliu atvejų elniai savo priešininkus įveikia balsu – tikrai pajėgus, stiprus elnias mauroja labai storu, dusliu balsu, o tai daro įspūdį plonai spiegiantiems jaunikliams patinams.

Anot gamtininko Selemono Paltanavičiaus, per elnių vestuves jų patinų balsai, tokie įvairūs, daug sakantys apie pačius žvėris, aidi nuo vakaro iki ryto. Per patį vestuvių karštį juos girdime ir dieną. Spalį, rujai pasibaigus, žvėrys nutils, pasklis po toli nuo čia esančius miškus. Briedžių ruja daug tylesnė, ne tokia pastebima – bent jau mes daugelis jos nematome ir negirdime.

Taigi, miškininkai kviečia pabūti tyliais elnių vestuvių girioje klausytojais. Miškų urėdijos, prižiūrinčios komercinius medžioklės plotus, o tokių yra 21 (Alytaus, Anykščių, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Švenčionėlių, Kretingos, Kupiškio, Marijampolės, Mažeikių, Pakruojo, Panevėžio, Radviliškio, Raseinių, Rokiškio, Šiaulių, Šilutės, Trakų, Ukmergės ir Veisiejų“), paskyrė po du rugsėjo vakarus, kada nuveš norinčiuosius pasiklausyti „Elnių vestuvių serenadų“.

Įspėjame, kad šiam koncertui būtina registruotis paskelbtų miškų urėdijų tinklapiuose nurodytais adresais ir telefonais, juos galite rasti ir čia.

Linkime pilnos netikėtumų ir žavingų atradimų su „Elnių vestuvių serenadomis“.

Generalinės miškų urėdijos informacija

http://maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=532932;6074708;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=532978,6074821&z=25000&lrs=vector,hybrid_overlay,vector_2_5d,stops,zebra