Pasitiksime grįžtančius paukščius

Pasitiksime grįžtančius paukščius

Prieš beveik 109 metus, 1906 m. balandžio 1 d., pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija, kurioje išdėstyti pagrindiniai paukščių apsaugos ir nykstančių rūšių išsaugojimo laukinėje gamtoje principai. Konvencija davė pradžią Pasaulinei paukščių dienai, kuri Lietuvoje pradėta rengti 1923 m. žymaus Lietuvos gamtininko prof. Tado Ivanausko iniciatyva.  Kartu beveik kiekvieną pavasarį švenčiama ir Inkilų diena – keliami inkilai iš Pietų sugrįžtantiems sparnuočiams.

2013 metais Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja kovo 21 dieną paskelbė Pasauline miškų diena. Visose šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, ta proga vyksta miškosaugą populiarinantys renginiai, ugdantys jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką. Aktyviai prie to prisideda ir šalies miškininkai.

Siekdamos pažymėti Pasaulinę miškų dieną, skatinti akademiko profesoriaus Tado Ivanausko pradėtos gamtosauginės veiklos tęstinumą bei ugdyti jaunosios kartos atsakingą požiūrį į supančią aplinką, Lietuvos miškų urėdijos, tarp jų ir Kaišiadorių miškų urėdija, kiekvienais metais organizuoja akciją „Paukščiai grįžta namo“.

„Šalies miškininkai siekia, kad rūpestis sugrįžtančiais paukščiais suvienytų šalį, suburtų ne tik miškininkų pamainą – jaunuosius miško bičiulius, bet įtrauktų ir miestų, kaimų bendruomenes ir taptų meilės gamtai ir šaliai akcija“- tiki akcijos „Paukščiai grįžta namo“ prasme Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos vyriausiasis patarėjas Andrius Vancevičius.

Kovo 23-iąją mažiesiems sparnuočiams tradiciškai bus iškelti šimtai inkilų. Miškų urėdijos glaudžiai bendradarbiauja su mokyklomis, su Jaunųjų miško bičiulių sambūriu, gyvuojančiu beveik keturiasdešimt metų ir vienijančiu per tris tūkstančius narių. Pernai akcijos metu  vyko gražiausių sparnuočių nuotraukų konkursas „Paukščiai – mažieji draugai“. Siekdami, kad ši visuomeninė akcija būtų kuo populiaresnė, šiemet miškininkai grįžtančius paukščius pasitiks ne tik inkilų kėlimu, bet ir video filmukų konkursu.

Konkursui galima pateikti ne trumpesnius nei vienos minutės ir ne ilgesnius nei dviejų minučių trukmės video filmukus tema „Paukščiai grįžta namo“, o jų turinys turi būti susijęs su paukščiais, gamta, pavasariu.  Siunčiamas filmukas turi būti su pavadinimu, nurodytais autorių vardais, pavardėmis ir jų atstovaujama mokslo įstaiga ar jaunųjų miško bičiulių būreliu.

Konkurse gali dalyvauti ne tik jaunieji miško bičiuliai, bet ir visi bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai.  Video filmukus prašome siųsti Kaišiadorių miškų urėdijai adresu m.bernotavicius@kaismu.lt. 

Urėdijų atrinkti filmukai bus dedami tinklalapio www.valstybiniaimiskai.lt vaizdo galerijoje sukurtame kataloge „Inkilai 2015“ ir  Generalinės miškų urėdijos „Facebook“ įskiepyje. Dešimt Generalinės miškų urėdijos komisijos išrinktų konkurso laureatų bus apdovanoti miškų urėdijų įsteigtais prizais, o Facebook‘e“ daugiausiai „like“ (patinka) surinkusio filmuko autorius – simpatijų prizu.

Akciją „Paukščiai grįžta namo“ užbaigs šventė kovo 27 dieną Neries regioniniame parke, kur bus iškilmingai apdovanoti išradingiausi, kūrybiškiausi video filmukų apie gamtą, paukščius ir pavasarį autoriai. Visą kovą miškininkai kvies ir į kitus renginius, skirtus Pasaulinei Žemės dienai ir Pasaulinei miškų dienai paminėti.

Kaišiadorių miškų urėdijos informacija