VĮ Kaišiadorių miškų urėdija

Lithuanian English

Lietuva pripažinta, kaip geriausiai miškus sauganti ir tvarkanti valstybė

Valstybės įmonė
Miškininkų g. 1,
56161 Kaišiadorys
Tel.   (8 ~ 346) 67630
Faks. (8 ~ 346) 53463
El.paštas: info@kaismu.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas: 158985240

PVM kodas LT589852418

Vasario 22 d. (trečiadienį) Aplinkos ministerijos vadovybė į susitikimą dėl valstybinių miškų pertvarkos išsikvietė visų miškų urėdijų vyr. miškininkus. Diskusija pavadintas susitikimas miško specialistams paliko nedviprasmišką įspūdį.

 "Tikėjomės diskusijos, tačiau vyko ministerijos monologas. Bandėme užduoti klausimų ministerijos vadovams ar parengta kaštų ir naudos analizė, kodėl nesilaikoma vyriausybės numatytos miškų ir regioninės politikos programų. Rinkiminiai pažadai buvo priešingi nei dabar daroma. Tačiau vietoj atsakymų išgirdome nuolatinį miglos pūtimą ir bandymą įtikti“, – sako miško auginimo specialistų bendrijos vadovas Marijonas Bernotavičius.

 

Susitikimas inicijuotas Aplinkos viceministro Martyno Norbuto ir reformą rengiančio gamtos apsaugos ir miškų departamento direktoriaus Donato Dudučio. Vyr. miškininkai po susitikimo išvyko gūžčiodami pečiais ir nesupratę susitikimo tikslo.

 

„Ministerijos vadovai nesugeba pateikti kaštų ir naudos analizės – kiek ekonominės naudos valstybė gaus po reformos ir kiek valstybei kainuos įsipareigojimai naujiems bedarbiams. Be to, siūloma pertvarka visiškai neatitinka S.Skvernelio Vyriausybės regionų ir darnios miškų plėtros politikos“, – teigia M.Bernotavičius.

 

Susitikimo metu vyr. miškininkai atrėmė ministerijos viešai išsakomą poziciją, kad urėdijos dirba nepelningai. Valstybės įmonės miškų urėdijos 2016 m viršijo užsibrėžtą pelno planą. Visos 42 miškų urėdijos pernai dirbo pelningai, o konsoliduotas urėdijų grynasis pelnas pernai sudarė 7,3 mln. eurų, palyginti su 6,2 mln. eurų 2015 m. Pateikus pelningumo rodiklius, ministerijos vadovai atsakė, kad pelnas nėra svarbu.

 

„Paskaičiavome, jog ministerijos viešai deklaruojamas sutaupymas susidarys tik iš darbuotojų atleidimo. Keliame klausimą, kas iš to? Mes sutinkame, kad buhalterinės paslaugos gali būti centralizuojamos ir viešieji pirkimai palaipsniui gali būti centralizuojami, bet panašu, kad ministerijai tai tėra vieša priedanga“, – piktinosi M. Bernotavičius.

 

Be to, miškininkai sulaukė užuominų, jog  artėjant įstatymo priėmimui urėdijos gali sulaukti tam tikrų institicijų patikrinimų.

 

Kaišiadorių miškų urėdijos vyr. Miškininkas,
miško auginimo specialistų bendrijos pirmininkas
Marijonas Bernotavičius
marijonas.bernotavicius@kaismu.lt
+370 616 00246

 

 

Diskusija apie Lietuvos miškų pertvarką Kaune