APSAUGA NUO PAŽEIDĖJŲ

Miškų urėdija saugo mišką ir jo išteklius nuo neteisėtų veiksmų: savavališko miško kirtimo, miško naudojimo tvarkos pažeidimų, miško išteklių grobstymo, miško teršimo, šiukšlinimo.

Pastoviai rankos ir akies taiklumą lavinantys šaudyklose, šaunamaisiais ginklais ir videokameromis, fotoaparatais bei diktofonais ginkluoti mūsų miškų pareigūnai pastoviai patruliuoja miškuose, sulaikydami bei nubausdami medienos vagis bei kitus pažeidėjus. Operatyvaus miškų pareigūnų darbo dėka, jau žinomi ir griežton baudžiamojon atsakomybėn patraukti Kruonio girininkijoje 93 ąžuolus (500 kubinius metrus ) nukirtę ir pavogę medienos grobikai. Nelikite abejingi ir Jūs – praneškite mums,  apie pastebėtus miško pažaidas darančius asmenis pasitikėjimo telefonu (8~346) 67 631!

Labai gaila, tačiau ne visi miško lankytojai prisimena, jog gamta – visų namai, ir juose negalima šiukšlinti, teršti… Kiekvienais metais miškų urėdija išleidžia apie 20 tūkstančių litų tam, kad sutvarkyt paliktas miške šiukšles. O juk, jei žmonės susiprastų ir kultūringai elgtųsi miškuose, už šiuos didelius, šiukšlių tvarkymui išleidžiamus pinigus, kasmet galėtų pastatyti po dvi puikias poilsiavietes Kad miškuose būtų švariau, prie įvažiavimų į miškus, poilsiavietes ir kitose gausiau lankomose vietose miškų urėdija pastatė 27 šiukšlių konteinerius, tikėdamasi, kad lankytojai tinkamai jais naudosis. Džiugina tai, jog vis gi yra daug žmonių, kuriems rūpi gamtos gerbūvis – miškus tvarkyti padeda miesto savivaldybė, jaunieji miško bičiuliai, o ir daugelis miško lankytojų nebemėto šiukšlių tiesiog miške, bet išmeta jas į šiukšlių dėžes,  konteinerius. Kviečiame ir Jus padėti puoselėti ir gražinti visus supančios aplinkos veidą – pavasarį prisijunkite prie miškų švarinimo akcijų,   juk taip gera džiaugtis švaria gamta!

Parašykite komentarą